Laseroterapia

Depilacja laserowa – Katowice

LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY CO2 - jako jedyni na Śląsku posiadamy dodatkowo maszynę chłodzącą, która eliminuje ból podczas zabiegu!

depilacja laserowa zabrze

Nowoczesna i zaawansowana technologia lasera frakcyjnego CO2 o długości fali 10600 nm, służy do trwałej i całkowitej regeneracji skóry, odmłodzenia, odbudowy kolagenu i likwidacji blizn po trądziku, keloidów, blizn pooparzeniowych i rozstępów. Laser CO2 reprezentuje grupę laserów frakcyjnych CO2 ablacyjnych. Podczas jednej sesji, działanie lasera CO2 umożliwia wygładzenie blizn, rozszerzonych porów, zmarszczek, poprawia napięcie skóry oraz resurfacing skóry. Dochodzi także do długotrwałej stymulacji pomagającej w tworzeniu się nowego kolagenu. Do osiągnięcia zadowalającego efektu wystarczy wykonanie jednego zabiegu laserowego, ewentualnie proponowane są 2-3 zabiegi laserem frakcyjnym CO2 w przypadku bardzo głębokich bruzd, blizn potrądzikowych lub dużego zwiotczenia skóry.

Nowoczesny laser frakcyjny – Katowice

Wśród nowoczesnych urządzeń kosmetycznych szczególne miejsce zajmują te, które mogą zagwarantować wszechstronne, kompleksowe działanie i potwierdzone efekty. W przypadku zmarszczek, pozbawionej jędrności skóry, blizn, rozstępów, zmian pigmentowych korzysta się z laserów frakcyjnych. To urządzenia, które posiadają wiele zastosowań, od odmładzania skóry po redukcję poważnych niedoskonałości. Zabiegi, w czasie których użyty ma zostać laser frakcyjny, nie wymagają znieczulenia oraz szczególnego przygotowania.

Bezpieczeństwo i gwarancja efektu

Klinika Markowicz, dogodnie zlokalizowana na terenie miasta Zabrze, oferuje swoje usługi m.in. dla mieszkańców Katowic oraz pobliskich miejscowości. To właśnie oni mają możliwość skorzystania z zabiegów na skórę, w tym z profesjonalnej depilacji laserowej. Laser frakcyjny zbudowany jest z głowicy, która emituje wiązki światła. One docierają do skóry i uszkadzają wybrane obszary naskórka oraz skóry właściwej. Wymusza to naturalny proces gojenia, którego skutkiem jest to, że uszkodzone komórki zostają zastąpione przez nowe, zdrowe, pozbawione ubytków. Jeden zabieg trwa około godziny, a najlepsze efekty widać po serii od 3 do 6 spotkań.

Podczas jednej sesji, działanie lasera frakcyjnego CO2 umożliwia wygładzenie blizn, rozszerzonych porów, zmarszczek, poprawia napięcie skóry oraz resurfacing skóry. Dochodzi także do długotrwałej stymulacji pomagającej w tworzeniu się nowego kolagenu. Do osiągnięcia zadowalającego efektu wystarczy wykonanie jednego zabiegu laserowego, ewentualnie proponowane są 2-3 zabiegi laserem CO2 w przypadku bardzo głębokich bruzd , blizn potrądzikowych lub dużego zwiotczenia skóry.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

 • resurfacing skóry (TWARZ, SZYJA, DEKOLT),
 • leczenie  blizn po trądziku,
 • leczenie blizn pooparzeniowych,
 • blizny po zabiegach chirurgicznych,
 • przebarwienia,
 • rozszerzone pory,
 • leczenie rozstępów,
 • gruczolaki łojowe, potowe, prosaki, kaszaki,
 • włókniaki,
 • kępki żółte,
 • brodawki wirusowe.

Jak należy postępować po zabiegu laserem CO2?

Bezpośrednio po zabiegu laserem CO2 możliwa jest tkliwość i uczucie pieczenia oraz obrzęk .Po zabiegu laserem CO2 należy unikać nakładania makijażu, mycia skóry ciepłą wodą, stosować kremy z filtrem. Po zabiegu laserem CO2 przez 1 – 3 dni może wystąpić rumień i obrzęk. Kilka dni po zabiegu laserem CO2 występuje  złuszczenie naskórka. Całkowite gojenie od 7 do 10 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym CO2

 • świeża opalenizna,
 • skłonność do keloidów,
 • niektóre leki (np. retinoidy, antybiotyki),
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • peelingi chemiczne.

Laser frakcyjny - laserowe usuwanie owłosienia, blizn, znamion, brodawek

Laserowe usuwanie owłosienia polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii. Laser IPL emituje falę o długości 808 nm. Taka długość fali jest optymalna ponieważ zapewnia wysokie powinowactwo do melaniny (barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów). Fala tej długości gwarantuje dostatecznie głębokie wnikanie do skóry. Zasada zabiegu depilacji laserowej opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu odpowiednich struktur w skórze (chromoforów) zawierających barwnik taki jak melanina.

Laserowe usuwanie włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok. 70°C wystarczającej do ich zniszczenia. Wydzielenie ciepła jest możliwe tylko dzięki obecności melaniny we włosach i cebulce. Otaczająca włosy skóra zawierająca znacznie mniej barwnika z tego powodu podgrzewa się w mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia.

depilacja laserowa zabrze

Stąd wynika zasada, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym depilacja laserowa jest skuteczniejsza. Zabieg nie jest bolesny. Z tego powodu przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie może być opalona. Pacjent pozostaje pod opieką lekarza medycyny estetycznej. Klinika Markowicz oferuje tę usługę pacjentom z okolic takich miast jak Katowice oraz Zabrze.

USUWANIE I ZAMYKANIE NACZYNEK, TELEANGIEKTAZJI, PAJĄCZKÓW SKÓRNYCH - LASER DIODOWY KATOWICE

Rozszerzone i pękające naczynka krwionośne na twarzy to poważny problem medyczny i estetyczny dla wielu kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zamykanie ich za pomocą zaawansowanej i skutecznej technologii jaką jest radiotermoliza za pomocą lasera diodowego naczyniowego SpiderVein.

Laser naczyniowy gwarantuje 100% bezpieczeństwo.

USUWANIE TATUAŻU, MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I PRZEBARWIEŃ LASEREM Q-SWITCH ND:YAG

Laser Q-switch Nd:Yag usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które pochłonięte są przez barwnik tatuażu. Po absorpcji dochodzi do eksplozji barwnika na bardzo drobne fragmenty, które zostają wchłaniane w skórze, a później usuwane przez układ immunologiczny organizmu. Dzięki temu laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Laser Q-switch posiada końcówki emitujące światło o różnych długościach fali:

 • 1064 nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych),
 • 532 nm do usuwania tatuaży czerwonych.

Nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Trudniej usuwa się tatuaże o innych niż wspomniane kolorach. Za pomocą lasera Q-switch można usuwać tatuaże profesjonalne, amatorskie i pourazowe.

Aby laserowe usuwanie tatuażu było całkowicie skuteczne, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Liczba niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników:

 • koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
 • wielkości, głębokości, typu barwnika,
 • koloru skóry,
 • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio 4 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio 5-6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-6 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem. W czasie zabiegu możemy znacznie wyeliminować dyskomfort pacjenta. Pacjent pozostaje pod opieką lekarza medycyny estetycznej. Usługa kierowana jest dla osób z okolic Katowic oraz Zabrza.

Laser Q-switch i pikosekundowy - laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego.

Możesz pozbyć się tatuażu lub makijażu permanentnego w szybki i bezpieczny sposób dzięki innowacyjnemu zabiegowi laserowemu. Kiedyś jedyną metodą pozbycia się niechcianego tatuażu było jego chirurgiczne wycięcie. Niestety metoda ta łączyła się z powstaniem trwałych i widocznych blizn. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna.

Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonajne, kosmetyczne np. makijaż permanentny można usunąć za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii wydłuża się.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

W skrócie jest to rozbijanie cząsteczek pigmentu na mniejsze, celem wydalenia ich przez organizm za pomocą układu odpornościowego.

Nowoczesne metody laserowego usuwania tatuaży polegają na poddawaniu ich serii impulsów świetlnych, powodujących rozszczepianie barwnika i w konsekwencji jego usunięcie.  Ingerencja laserowa musi być różna dla poszczególnych barw, każdy bowiem kolor wymaga innej długości fal światła.

Pierwszy zabieg usuwania tatuażu zawsze jest poprzedzony konsultacją z próbą laserową, która jest w stanie określić czy osoba kwalifikuje się do zabiegu czy też nie  (czasem mogą wystąpić przeciwwskazania do usuwania tatuażu). Na niewielkim fragmencie tatuażu wykonane zostaje kilka „strzałów” laserem, w celu sprawdzenia jak zachowa się skóra, a pacjent może określić czy wymagane będzie znieczulenie miejscowe czy też nie.

Laserowe usuwanie tatuażu powoduje odczucia, które można przyrównać do bólu po strzeleniu w skórę grubszą gumką recepturką. Po wykonanym zabiegu pojawiają się niewielkie,  powierzchowne, szybko gojące uszkodzenia naskórka. Przed opuszczeniem gabinetu na skórę nakładana jest maść nawilżająca oraz opatrunek. Do 2 godzin po zabiegu można odczuwać dyskomfort, porównywalny do przegrzania skóry na słońcu.

Po kilku dniach od zabiegu powstałe podczas usuwania tatuażu strupki odpadają, odkrywając zaczerwieniony naskórek. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż jest jaśniejszy (o około 20% lub więcej w zależności od użytego tuszu i głębokości umiejscowienia pigmentu), jednak zdarza się też, że niewielka ilość barwnika może pozostać w skórze i zarys tatuażu będzie minimalnie widoczny.

Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn po zabiegowych – najczęściej przez przedwczesne zrywanie strupków czy ewentualną infekcję, wynikającą z braku przestrzegania higieny.  Prawie po każdym zabiegu laserowego usuwania tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. Zanikają one jednak najczęściej w okresie ok. 1-3 lat po zabiegu. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które zazwyczaj są ledwo widoczne i tym samym akceptowane przez pacjentów.

Wskazania

Podstawowe zastosowanie Q-switch to laserowe usuwanie tatuaży – w tym tatuaży kolorowych, które dla standardowych metod redukcji tatuaży zawsze stanowiły problem oraz tatuaży głębokich i wieloletnich. Jednak pełne możliwości zastosowania Q-switch sięgają znacznie dalej. Dzięki ultra krótkiej fali światła laserowego Q-switch w rękach profesjonalistów pomaga skutecznie i szybko usuwać znamiona potrądzikowe, redukować blizny, eliminować przebarwienia i inne mankamenty skóry w tym melasmę i starcze zmiany kolorytu.

Efekty

Po zabiegu usunięcia tatuażu metodą Q-switch możecie Państwo spodziewać się spektakularnego efektu – tatuaż bez względu na jego wielkość, wiek i kolorystykę znika pozostawiając tylko na krótki czas jaśniejszą plamę na skórze, której koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do naszego naturalnego kolorytu.

Częstotliwość wykonania zabiegu dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.

W przypadku laserowego usuwania tatuażu liczbę koniecznych wizyt możemy ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym. Zależna jest ona między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Na ogół jednak dla osiągnięcia spektakularnego, oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji. Warto pamiętać, że dotychczasowe metody usuwania tatuaży wiązały się z koniecznością powtórzenia zabiegu nawet do kilkunastu razy, a w przypadku tatuaży kolorowych efekt całkowitego wyeliminowania tatuażu bez pozostawienia blizn był praktycznie niemożliwy. Dzięki Q-switch macie Państwo gwarancję, że tatuaż niezależnie od jego rodzaju zostanie tylko wspomnieniem.

Szczegóły zabiegu

Q-switch jest innowacyjnym narzędziem laseroterapii, które łączy w sobie wszystkie atuty i dotychczasowe osiągnięcia laserowej medycyny estetycznej.

Tajemnica fenomenu lasera Q-switch jest ultra krótka wiązka światła laserowego, która jest podstawą jego działania. Wiązka o długości zaledwie pikosekundy, czyli krótsza od tak popularnej w ostatnich latach jednostki nanosekundowej działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Dzięki krótkiemu kontaktowi ze skórą zmniejsza do absolutnego minimum przegrzanie skóry Pacjenta, przez co jest metodą możliwie najmniej inwazyjną, w pełni bezpieczną i niemal bezbolesną.

Wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (barwnik tatuażu, bliznę, czy znamię) zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja działania Q-switch powodują, że wszystkie zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. A co równie istotne – efekty zabiegów Q-switch nie pozostawiają blizn pozabiegowych. Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości tatuażu oraz jego koloru.

Wskazania pozabiegowe

Zabieg wykonywany przy pomocy Q-switch umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową dbałością o miejsce, z którego usunięto tatuaż – nieeksponowanie go na słońcu, niestosowanie silnych peelingów, kilkudniowa ochrona obszaru zabiegowego opatrunkiem – zabieg nie wymaga szczególnych działań rekonwalescencyjnych, a Pacjent nie płaci ceny w postaci pozostałych po tatuażu blizn i śladów.

Laser pikoseundowy – nowość w Klinice Markowicz – najnowocześniejsze urządzenie, skra czas zabiegu i przyśpiesza efekty!

Laser pikosekundowy DISCOPICO korzysta z unikalnej technologii Skupionego Plastra Miodu tworząc efekt wakuolizacji skóry, który chroni ją przed uszkodzeniem podczas zabiegu. Urządzenie skutecznie i bezpiecznie usuwa wszelkiego rodzaju pigment i tatuaże, precyzyjnie pozycjonując tkankę docelową w celu zmniejszenia uszkodzeń skóry, z jednoczesnym utrzymaniem efektu docelowego zabiegu. Laser pikosekundowy wykorzystuje ultrakrótkie impulsy, aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki. Ich rozmiar sprawia, że są łatwiej wchłaniane i eliminowane przez organizm, co prowadzi do znacznego zmniejszenia obrzęku pozabiegowego.

Nieoperacyjny lifting powiek, likwidacja zmarszczek - Plasma Maglev Katowice

MIKRO PLASMA MAGVEL – nieoperacyjny lifting powiek, bez skalpela!

Zastosowanie

 • nieablacyjna korekta powieki górnej i dolnej (blefaroplastyka) – lifting twarzy i szyi,
 • redukcja płytkich i głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie,
 • redukcja zmarszczek wokół ust i tzw. „zmarszczek palacza”,
 • redukcja przebarwień skóry,
 • likwidacja blizn i rozstępów,
 • skóra potrądzikowa oraz wspomagająco w leczeniu trądziku,
 • usuwanie znamion, brodawek, kurzajek, teleangiektazji, plam soczewicowatych, włókniaków, keloidów.

Plazma Maglev poprzez działanie energii cieplnej stymuluje produkcję nowego kolagenu, który odpowiedzialny jest za napięcie, jędrność i elastyczność skóry poddanej zabiegowi.

Działa precyzyjnie w obrębie naskórka nie uszkadzając przy tym skóry. Efektem działania generatora plazmy jest obkurczenie skóry co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek. Najbardziej widoczne zmiany uzyskiwane są na powiekach w przypadku wiotkiej skóry. Poprawa następuje już w trakcie zabiegu. Doskonałe i natychmiastowe efekty uzyskuje się tym zabiegiem także w przypadku drobnych zmarszczek np. kurzych łapek oraz redukcji cieni pod oczami – jest on doskonałą alternatywą dla botoksu. Efekty po zabiegu utrzymują się od 1-3 lat.

Plazma działa punktowo, jedynie w leczonym miejscu, bez jakiegokolwiek oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i najważniejsze, bez naruszania głębszych warstw skóry. Maglev  należy do technik chirurgii nieablacyjnej, nie wykorzystującej skalpela czy energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele stresu dla pacjenta oraz możliwych komplikacji takich interwencji. Ta technika pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym, tzn. że operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i na bieżąco obserwować efekty swojej pracy. Podczas zabiegu wykonuje się niewielkie punkty na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Maglev (każdy w odległości ok. 0,6 mm jeden od drugiego), pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta dochodzi do sublimacji, czyli odparowania zewnętrznych warstw naskórka, która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi. Efektem tego jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek bez krwawienia i uszkodzenia otaczających tkanek.

Przeciwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • schorzenia skóry,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym,
 • ciąża i okres karmienia piersią.

Objawy niepożądane

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie strupki, które utrzymują się 5-7 dni. Drugiego i trzeciego dnia możliwe jest wystąpienie niewielkiego obrzęku i  zaczerwienienia okolicy poddanej zabiegowi.

depilacja laserowa zabrze

Usuwanie przebarwień LASER FRAKCYJNYCO2 – przed i po

Osocze bogatopłytkowe Katowice

Laser IPL

Umów się na wizytę

Zarezerwuj termin już dzisiaj i nie czekaj w kolejce!
531 200 210