Depilacja laserowa – usuwanie owłosienia Katowice

Laserowe usuwanie owłosienia polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii. Laser IPL emituje falę o długości 808 nm. Taka długość fali jest optymalna ponieważ zapewnia wysokie powinowactwo do melaniny (barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów). Fala tej długości gwarantuje dostatecznie głębokie wnikanie do skóry. Zasada zabiegu depilacji laserowej opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu odpowiednich struktur w skórze (chromoforów) zawierających barwnik taki jak melanina.

Laserowe usuwanie owłosienia – depilacja laserowa Katowice

Laserowe usuwanie włosów dokonuje się poprzez podgrzanie włosa i mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok. 70°C wystarczającej do ich zniszczenia. Wydzielenie ciepła jest możliwe tylko dzięki obecności melaniny we włosach i cebulce. Otaczająca włosy skóra zawierająca znacznie mniej barwnika z tego powodu podgrzewa się w mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia.

Stąd wynika zasada, że im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym depilacja laserowa jest skuteczniejsza. Zabieg nie jest bolesny. Z tego powodu przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie może być opalona. Pacjent pozostaje pod opieką lekarza medycyny estetycznej. Klinika Markowicz oferuje tę usługę pacjentom z okolic takich miast jak Katowice oraz Zabrze.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów trwałego usuwania owłosienia, jednak wiele osób zastanawia się, czy jest bolesna. W rzeczywistości, ból jest subiektywnym odczuciem, które może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta. Większość osób odczuwa jedynie lekkie pieczenie lub mrowienie podczas zabiegu. Istnieją również różne metody znieczulenia, które mogą zmniejszyć odczuwanie bólu podczas depilacji laserowej. Przed zabiegiem można zastosować kremy znieczulające, które nakłada się na skórę przed zabiegiem. W niektórych przypadkach, znieczulenie miejscowe lub ogólne również jest dostępne. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem depilacji laserowej, specjalista wykonuje konsultację, podczas której omawia się wszelkie wątpliwości i pytania, w tym dotyczące odczuwania bólu podczas zabiegu, oraz udziela porad dotyczących przygotowania do zabiegu.

Reasumując, depilacja laserowa jest trwałą metodą usuwania owłosienia, która jest zazwyczaj dobrze tolerowana przez pacjentów, jednak ból jest subiektywnym odczuciem i może się różnić w zależności od indywidualnej wrażliwości. Istnieją również metody znieczulenia, które mogą zmniejszyć odczuwanie bólu podczas zabiegu.

depilacja laserowa katowice