Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

USUWANIE TATUAŻU, MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I PRZEBARWIEŃ LASEREM Q-SWITCH ND:YAG

Laser Q-switch Nd:Yag usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które pochłonięte są przez barwnik tatuażu. Po absorpcji dochodzi do eksplozji barwnika na bardzo drobne fragmenty, które zostają wchłaniane w skórze, a później usuwane przez układ immunologiczny organizmu. Dzięki temu laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Laser Q-switch posiada końcówki emitujące światło o różnych długościach fali:

  • 1064 nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych),
  • 532 nm do usuwania tatuaży czerwonych.

Nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Trudniej usuwa się tatuaże o innych niż wspomniane kolorach. Za pomocą lasera Q-switch można usuwać tatuaże profesjonalne, amatorskie i pourazowe.

Aby laserowe usuwanie tatuażu było całkowicie skuteczne, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Liczba niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników:

  • koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
  • wielkości, głębokości, typu barwnika,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio 4 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio 5-6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być 4-6 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem. W czasie zabiegu możemy znacznie wyeliminować dyskomfort pacjenta. Pacjent pozostaje pod opieką lekarza medycyny estetycznej. Usługa kierowana jest dla osób z okolic Katowic oraz Zabrza.

LASER Q-SWITCH I PIKOSEKUNDOWY – LASEROWE USUWANIE TATUAŻY I MAKIJAŻU PERMANENTNEGO.

Możesz pozbyć się tatuażu lub makijażu permanentnego w szybki i bezpieczny sposób dzięki innowacyjnemu zabiegowi laserowemu. Kiedyś jedyną metodą pozbycia się niechcianego tatuażu było jego chirurgiczne wycięcie. Niestety metoda ta łączyła się z powstaniem trwałych i widocznych blizn. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna medycyna estetyczna.

Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonajne, kosmetyczne np. makijaż permanentny można usunąć za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Pełną kurację, czyli od 3 do 8 zabiegów przeprowadza się w odstępach 4-8 tygodniowych. Ich częstotliwość i ilość zależy od lokalizacji tatuażu, koloru i nasycenia. Duża powierzchnia jego występowania wymaga usuwania ich etapowo. W przypadku nieprofesjonalnych tatuaży lub usuwanych wcześniej innymi metodami, czas terapii wydłuża się.

NA CZYM POLEGA LASEROWE USUWANIE TATUAŻU?

W skrócie jest to rozbijanie cząsteczek pigmentu na mniejsze, celem wydalenia ich przez organizm za pomocą układu odpornościowego.

Nowoczesne metody laserowego usuwania tatuaży polegają na poddawaniu ich serii impulsów świetlnych, powodujących rozszczepianie barwnika i w konsekwencji jego usunięcie. Ingerencja laserowa musi być różna dla poszczególnych barw, każdy bowiem kolor wymaga innej długości fal światła.

Pierwszy zabieg usuwania tatuażu zawsze jest poprzedzony konsultacją z próbą laserową, która jest w stanie określić czy osoba kwalifikuje się do zabiegu czy też nie (czasem mogą wystąpić przeciwwskazania do usuwania tatuażu). Na niewielkim fragmencie tatuażu wykonane zostaje kilka „strzałów” laserem, w celu sprawdzenia jak zachowa się skóra, a pacjent może określić czy wymagane będzie znieczulenie miejscowe czy też nie.

Laserowe usuwanie tatuażu powoduje odczucia, które można przyrównać do bólu po strzeleniu w skórę grubszą gumką recepturką. Po wykonanym zabiegu pojawiają się niewielkie, powierzchowne, szybko gojące uszkodzenia naskórka. Przed opuszczeniem gabinetu na skórę nakładana jest maść nawilżająca oraz opatrunek. Do 2 godzin po zabiegu można odczuwać dyskomfort, porównywalny do przegrzania skóry na słońcu.

Po kilku dniach od zabiegu powstałe podczas usuwania tatuażu strupki odpadają, odkrywając zaczerwieniony naskórek. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż jest jaśniejszy (o około 20% lub więcej w zależności od użytego tuszu i głębokości umiejscowienia pigmentu), jednak zdarza się też, że niewielka ilość barwnika może pozostać w skórze i zarys tatuażu będzie minimalnie widoczny.

Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn po zabiegowych – najczęściej przez przedwczesne zrywanie strupków czy ewentualną infekcję, wynikającą z braku przestrzegania higieny. Prawie po każdym zabiegu laserowego usuwania tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry w miejscu zabiegu. Zanikają one jednak najczęściej w okresie ok. 1-3 lat po zabiegu. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które zazwyczaj są ledwo widoczne i tym samym akceptowane przez pacjentów.

WSKAZANIA

Podstawowe zastosowanie Q-switch to laserowe usuwanie tatuaży – w tym tatuaży kolorowych, które dla standardowych metod redukcji tatuaży zawsze stanowiły problem oraz tatuaży głębokich i wieloletnich. Jednak pełne możliwości zastosowania Q-switch sięgają znacznie dalej. Dzięki ultra krótkiej fali światła laserowego Q-switch w rękach profesjonalistów pomaga skutecznie i szybko usuwać znamiona potrądzikowe, redukować blizny, eliminować przebarwienia i inne mankamenty skóry w tym melasmę i starcze zmiany kolorytu.

EFEKTY

Po zabiegu usunięcia tatuażu metodą Q-switch możecie Państwo spodziewać się spektakularnego efektu – tatuaż bez względu na jego wielkość, wiek i kolorystykę znika pozostawiając tylko na krótki czas jaśniejszą plamę na skórze, której koloryt jednak stopniowo wyrównuje się do naszego naturalnego kolorytu.

Częstotliwość wykonania zabiegu dla uzyskania satysfakcjonującego efektu uzależniona jest od rodzaju wykonywanego zabiegu.

W przypadku laserowego usuwania tatuażu liczbę koniecznych wizyt możemy ustalić dopiero po wstępnym wywiadzie medycznym. Zależna jest ona między innymi od głębokości tatuażu, jego wieku, ilości i rodzaju zastosowanych barwników. Na ogół jednak dla osiągnięcia spektakularnego, oczekiwanego przez Pacjenta efektu wystarcza od trzech do sześciu sesji. Warto pamiętać, że dotychczasowe metody usuwania tatuaży wiązały się z koniecznością powtórzenia zabiegu nawet do kilkunastu razy, a w przypadku tatuaży kolorowych efekt całkowitego wyeliminowania tatuażu bez pozostawienia blizn był praktycznie niemożliwy. Dzięki Q-switch macie Państwo gwarancję, że tatuaż niezależnie od jego rodzaju zostanie tylko wspomnieniem.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Q-switch jest innowacyjnym narzędziem laseroterapii, które łączy w sobie wszystkie atuty i dotychczasowe osiągnięcia laserowej medycyny estetycznej.

Tajemnica fenomenu lasera Q-switch jest ultra krótka wiązka światła laserowego, która jest podstawą jego działania. Wiązka o długości zaledwie pikosekundy, czyli krótsza od tak popularnej w ostatnich latach jednostki nanosekundowej działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Dzięki krótkiemu kontaktowi ze skórą zmniejsza do absolutnego minimum przegrzanie skóry Pacjenta, przez co jest metodą możliwie najmniej inwazyjną, w pełni bezpieczną i niemal bezbolesną.

Wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (barwnik tatuażu, bliznę, czy znamię) zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Szybkość i precyzja działania Q-switch powodują, że wszystkie zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu są optymalnym rozwiązaniem dla komfortu pacjenta. A co równie istotne – efekty zabiegów Q-switch nie pozostawiają blizn pozabiegowych. Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości tatuażu oraz jego koloru.

WSKAZANIA POZABIEGOWE

Zabieg wykonywany przy pomocy Q-switch umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową dbałością o miejsce, z którego usunięto tatuaż – nieeksponowanie go na słońcu, niestosowanie silnych peelingów, kilkudniowa ochrona obszaru zabiegowego opatrunkiem – zabieg nie wymaga szczególnych działań rekonwalescencyjnych, a Pacjent nie płaci ceny w postaci pozostałych po tatuażu blizn i śladów.

Laser pikoseundowy – nowość w Klinice Markowicz – najnowocześniejsze urządzenie, skra czas zabiegu i przyśpiesza efekty!

Laser pikosekundowy DISCOPICO korzysta z unikalnej technologii Skupionego Plastra Miodu tworząc efekt wakuolizacji skóry, który chroni ją przed uszkodzeniem podczas zabiegu. Urządzenie skutecznie i bezpiecznie usuwa wszelkiego rodzaju pigment i tatuaże, precyzyjnie pozycjonując tkankę docelową w celu zmniejszenia uszkodzeń skóry, z jednoczesnym utrzymaniem efektu docelowego zabiegu. Laser pikosekundowy wykorzystuje ultrakrótkie impulsy, aby uderzyć w barwnik z dużą siłą, co prowadzi do jego rozpadu na drobne cząsteczki. Ich rozmiar sprawia, że są łatwiej wchłaniane i eliminowane przez organizm, co prowadzi do znacznego zmniejszenia obrzęku pozabiegowego.